Зв'язатися з нами

Для швидкого зв'язку відкрийте форму та відправте повідомлення

Язык

|

Мова

Дзвонимо

+38 (050) 105-51-15

Пишемо

ulfa.kiev@gmail.com

Приходимо

01010, м. Київ, вул. І.Мазепи, б. 11А, Офіс 21, 3 поверх

Постійно діючий третейський суд при Асоціації «Українська правнича фундація»

Загальна інформація про третейський розгляд

В умовах євро-атлантичних прагнень та цілей України нагальними та необхідними є інтеграційні процеси по приведенню у відповідність чинного законодавства України до вимог країн-учасниць Європейського Союзу.

Судочинство та вирішення судових спорів є чи не найважливішою сферою на яку впливають інтеграційні процеси, і відповідно, постає доцільність та актуальність проведення судової реформи.

Проте заходи, пов’язані із запровадженням судової реформи не завжди позитивно вливають на сам судовий процес. Завантаженість судів справами, брак необхідної кількості суддів в кожному суді призводить до великого навантаження на кожного окремого суддю великою кількістю справ і, як результат, – до затягування строків розгляду справ у судах, що може тривати роками із дня подання позову до того моменту поки рішення суду у справі набере законної сили. Важливим елементом на цьому етапі є забезпечення можливості альтернативного вирішення спорів, що може забезпечуватися третейськими судами.

Третейський суд – недержавний незалежний орган, що утворюється за угодою або відповідним рішенням заінтересованих фізичних та/або юридичних осіб у порядку, встановленому Законом України «Про третейські суди» для вирішення спорів, що виникають із цивільних та господарських правовідносин.

Третейський розгляд – це процес вирішення спору і прийняття рішення третейським судом.

На жаль, в українському у суспільстві існують певні міфи стосовно діяльності третейських судів, що здебільшого формуються на необізнаності громадян та не популяризації третейського розгляду з боку держави.

Стосовно цього цікавим і корисним є Звіт, підготовлений у 2018 році за результатами досліджень в рамках реалізації громадською організацією «Фундація DEJURE» грантового проекту «Громадський моніторинг та адвокація заради покращення прав людини в третейських судах», наданого Програмою USAID «Нове правосуддя» 

Третейські суди виникли в Україні в 2004 році з дня набрання чинності Законом України «Про третейські суди» та діють вже 17 років.

Результати досліджень

Вказаною вище громадською організацією були виокремлені певні риси (стандарти), яким має відповідати третейський суд, щоб бути привабливим для потенційного споживача послуги з третейського вирішення спору, а саме:

01

Наявність інформації про третейський суд, його регламент, список суддів, що можна встановити зокрема за наявністю інформаційного сайту, який містить необхідну та актуальну інформацію про третейський суд;

02

Авторитет і незалежність від потенційних сторін спору організації, при якій утворений третейський суд;


03

Доступність третейського суду за реєстраційною адресою та засобами зв’язку; 

04

Репутація третейського суду, а саме відомості про те, що третейський суд не використовувався у кримінальних схемах, чи не є керованим в чиїхось інтересах, чи не підданий корупційним впливам;

05

Наявність практики, а саме відомості про те, що третейський суд час від часу розглядає справи;

 

06

Безпосередньо якість третейських суддів (авторитет, репутація, досвід, спеціалізації)

Саме ці риси є орієнтирами для потенційної сторони третейської угоди при обрані третейського суду

Якісні третейські суди є важливим складовим елементом забезпечення суспільства позасудовими механізмами захисту прав

Попри велику кількість зареєстрованих третейських судів дуже мало з них відповідає високим стандартам. Такі висновки було викладено у Звіті. Так було досліджено, що станом на 01.12.2018 року загальна кількість зареєстрованих третейських судів в Україні – 515, однак лише 248 третейських судів здійснювали свою діяльність у 2014-2018 роках.

Згідно до досліджень, викладених у Звіті, вбачається, що лише 39 третейських судів розглядали справи у 2017-2018 роках

Саме до переліку цих третейських судів увійшов і ПОСТІЙНО ДІЮЧИЙ ТРЕТЕЙСЬКИЙ СУД ПРИ АСОЦІАЦІЇ «УКРАЇНСЬКА ПРАВНИЧА ФУНДАЦІЯ».

Слід також відзначити, що 02.02.2021 року Верховною Радою України прийнято у першому читанні Проект Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення порядку утворення та діяльності третейських судів з метою відновлення довіри до третейського розгляду» (реєстраційний № 3411 від 29.04.2020 року), розроблений Міністерством юстиції України на виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України. Законопроектом передбачається удосконалення порядку утворення та діяльності третейських судів шляхом посилення вимог до організацій, при яких можуть діяти постійно діючі третейські суди, та розширення повноважень органів третейського самоврядування з метою ефективного здійснення третейського розгляду.

Отже, якісні третейські суди та їх підтримка з боку державних судів є важливим складовим елементом забезпечення суспільства позасудовими механізмами захисту прав, як у цивільно-правових відносинах, так і в комерційній діяльності, та розвантаження державних судів.

ПОСТІЙНО ДІЮЧИЙ ТРЕТЕЙСЬКИЙ СУД ПРИ АСОЦІАЦІЇ «УКРАЇНСЬКА ПРАВНИЧА ФУНДАЦІЯ» (надалі – Третейський суд) є постійно діючим Третейським судом, створеним при АСОЦІАЦІЇ «УКРАЇНСЬКА ПРАВНИЧА ФУНДАЦІЯ» (надалі — Засновник) відповідно до Закону України «Про третейські суди» для розгляду та вирішення будь-яких спорів, що виникають у сфері господарської діяльності підприємств, а також спорів, що виникають із цивільних та господарських правовідносин, підвідомчих Третейському суду.

ПОСТІЙНО ДІЮЧИЙ ТРЕТЕЙСЬКИЙ СУД ПРИ АСОЦІАЦІЇ «УКРАЇНСЬКА ПРАВНИЧА ФУНДАЦІЯ» зареєстровано Головним управлінням юстиції у місті Києві Міністерства юстиції України 25 листопада 2008 року, Свідоцтво № 034 — 2008.

Засновником Третейського суду є АСОЦІАЦІЯ «УКРАЇНСЬКА ПРАВНИЧА ФУНДАЦІЯ», (ідентифікаційний код 36146277).

Третейський суд здійснює свою
діяльність відповідно до Конституції
та законів України, інших нормативно-правових актів та міжнародних договорів України, а також Положення та Регламенту Третейського суду з метою захисту майнових і немайнових прав та хоронюваних законом інтересів
фізичних і юридичних осіб.

Головою Третейського суду є керівник юридичної особи, при якій утворено Третейський суд – Генеральний директор АСОЦІАЦІЇ "УКРАЇНСЬКА ПРАВНИЧА ФУНДАЦІЯ" яким є Забавський Дмитро Анатолійович.

01

driven

Lorem ipsum dolor sit amet of, cotns ctetur all of the adip scing sed do eiusmod dunt.

02

motivated

Lorem ipsum dolor sit amet of, cotns ctetur all of the adip scing sed do eiusmod dunt.

03

creative

Lorem ipsum dolor sit amet of, cotns ctetur all of the adip scing sed do eiusmod dunt.